Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту

«Сприяння розвитку освіти для демократії в Україні»

:

Головна сторінка
Україно-швейцарський освітній проект
 

 Про проект

 

В ході другої фази проекту (2010 - 2011 рр.)  продовжено підготовку навчальних матеріалів з ОДГ для всіх рівнів освіти України, а також для державних службовців та представників органів місцевого самоврядування, зокрема буде:

  •  перекладено і адаптовано підручники Ради Європи «Освіта для демократії» і «Зростаємо в демократії»
  •  підготовлено модуль для слухачів Національної академії «Управління змінами в освіті»
  •  видано брошуру з ОДГ для державних службовців, представників органів місцевого самоврядування та освітян

 Для впровадження матеріалів з ОДГ   проведені 2-денний семінар для представників областей та 2-ва симпозіуми в Україні та Швейцарії:

  •  «Децентралізація в Україні» (Травень, 2011 р., Київ)
  •  «Централізація в Швейцарії» (Жовтень, 2011 р., Цюріх)

В рамках Проекту  ініційовано широке обговорення проекту концепції реалізації державної освітньої політики для розвитку демократії в Україні. Разом зі своїми стратегічними партнерами - Представництвом Ради Європи в Україні, Швейцарським бюро співробітництва, Національною академією педагогічних наук України Національною академією педагогічних наук України, Університетом менеджменту освіти, -  проект  сприяє  впровадженню та розвитку в Україні освіти для демократичного громадянства.

У 2011-2012 роках на основі проекту «Сприяння розвитку освіти для демократії в Україні та Швейцарії» Рада Європи, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту, Національна академієя державного управління при Президентові України та Центр міжнародних проектів в освіті ЦПУ (Швейцарія) започаткували швейцарсько-українську експериментальну ініціативу з підвищення обізнаності щодо  Хартії Ради Європи з Освіти для демократичного громадянства та Освіти з прав людини (Рекомендація CM/Rec (2010)), яка була прийнята Комітетом Міністрів Ради Європи 11 травня 2010 року.

Ініціатива стартувала в рамках головування України в Раді Європи у 2011 році. Пілотний проект РЄ-Україна-Швейцарія передбачає трьохсторонній діалог щодо освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини та її ролі в Україні та Швейцарії. Трьохстороннє співробітництво спрямоване на підвищення обізнаності освітньої спільноти щодо Хартії з ОДГ/ОПЛ через обмін досвідом, обговорення викликів сучасного суспільства та шляхів їх вирішення через впровадження ОДГ/ОПЛ. За результатами обговорення буде створена спільна публікація  щодо досвіду ОДГ/ОПЛ в Україні та Швейцарії, яка увійде до навчального відповідного курсу з Ради Європи як приклад кращого досвіду в сфері впровадження демократичного громадянства.​

 

 
 
 

 Заходи

 
Наразі немає майбутніх подій.
 

 Посилання

 
  Рада Європи
  Національна академія державного управління при Президентові України